طراحی لوگو، آرم و ست اداری

اگر کسب و کار جدیدی راه انداخته اید و به فکر لوگو هستید، پیشنهاد می کنیم، قبل از هر اقدام این مطلب را بخوانید تا با اهمیت لوگو شرکت و جایگاه آن در برندسازی آشنا شوید. لوگو شرکت بیشتر از آن چه که فکر می کنید می تواند در موفقیت شما و ارتقا ارزش برند تان تاثیر گذار باشد. در بسیاری از مواقع، لوگو شرکت تنها جزئی از کسب و کار شماست که در معرض دید مشتری است و با او ارتباط برقرار می کند، پس لازم است دقت نمایید تا لوگو، احساس و پیام های درستی را منتقل نمایید.

لوگو در تمامی اجزای برنامه های تبلیغاتی شما، مورد استفاده است و سرنوشت تمامی تبلیغات شما به نحوی در ارتباط با جذابیت لوگو شماست. شما در بسته بندی ها، سربرگ ها، سایت، کاتالوگ و حتی مهر از لوگو استفاده می نمایید پس بهتر است نسبت به طراحی لوگو دقیق و حساس باشید. لوگو شرکت گاها بیشتر یا به اندازه شعار برند در بازاریابی اهمیت پیدا می کند.

انواع طراحی لوگو شرکت و سایر لوگو ها

 • لوگو تصویری و مفهومی (با استفاده از تصویر یا شکل خاص)
 • لوگو تایپ (با استفاده از نوشته و کلمات)
 • لوگو ترکیبی (ترکیبی ار نوشته و تصویر)
 • لوگو استاتیک و یا پویا

لوگو ها انواع مختلفی دارند، در صورتی که به مراکز حرفه ای طراحی لوگو مراجعه نمایید، این مجموعه ها شما را در انتخاب نوع لوگو مناسب با اهداف و برنامه های برندسازی شما، راهنمایی می نمایند. انتخاب نوع لوگو نیز می تواند پیام های مختلفی منتقل نماید. برای مثال لوگو ها می توانند استاتیک یا پویا باشند. لوگو های پویا یا متحرک بیشتر برای شرکت های فعال در دنیای دیجیتال که کمتر از تبلیغات چاپی استفاده می نمایند، مناسب و رایج است. لوگو ها ممکن است مفهومی باشند و با نماد ها و اشکال پیام هایی را منتقل نمایند، همچنین ممکن است از لوگو تایپ ها استفاده نمایید. لوگو تایپ ها، لوگو های ساده هستند که از نوشته ها تشکیل می شوند. معمولا از نام برند، نام شرکت یا خلاصه ای از نام شرکت برای طراحی لوگو تایپ استفاده می شود. طراحی لوگو ارزان

طراحی لوگو شرکت و ارتباط آن با برنامه های برند سازی – طراحی لوگو ارزان

اهمیت لوگو شرکت در برنامه های برندسازی، به قدری است که برخی کلمه برند را با لوگو اشتباه می گیرند. لوگو مهمترین جز از هویت بصری برند شماست. شما در برنامه های برند سازی شرکت و کسب و کار خود، شخصیتی برای برند ترسیم می کنید، برنامه هایی برای ارتقا و قدرت گرفتن برندتان دارید و بی شک برای هویت بصری برند تان برنامه ریزی می کنید. لوگو اصلی ترین جز از این برنامه هاست چرا که در تمامی تبلیغات از آن استفاده می کنید.
در طراحی لوگو دقت نمایید تا اهداف برند سازی، پیام ها و احساس ها از طریق لوگو به درستی منتقل شوند. در یک طراحی حرفه ای لوگو، حتی لازم است به رنگ ها برای انتقال صحیح پیام ها توجه کنید. اگر پیام برند شما، آرامش است شاید لازم باشد از لوگو آبی و اگر پیام برند شما خلاقیت است، شاید بهتر است از لوگو بنفش استفاده نمایید.

لوگو اصلی ترین تداعی برند شماست، از این پس قرار است مشتریان با دیدن لوگو به یاد شما بیفتند، بنابراین لوگو شرکت ارزش سرمایه گذاری و هزینه کرد را دارد. در طراحی لوگو دقت کنید چون بهتر است در طول فعالیت یک لوگو داشته باشید. تغییرات اساسی و تغییر طراحی کلیات لوگو مرسوم نیست. لوگو به مرور زمان به نمادی از تجارت شما تبدیل می شود. در صورتی که برند قدرتمندی داشته باشید، فقط با درج لوگویی که میان مشتریان شناخته شده، خواهید توانست با هزینه های بازاریابی کمتر، محصول جدیدی را به بازار معرفی نمایید.

تغییر طراحی لوگو در طی زمان و یا در راستاری برندسازی دوباره Re-Branding

گاهی شرکت ها بنا به نیاز خود، نظر کارشناسان و متخصصین این حوزه لوگو خود را تغییر می دهند. البته این کار باید با حساسیت و دقت خاصی انجام شود. تیم ری برندینگ در هویت بصری وقتی به این نتیجه می رسند که لوگو خود را کاملا تغییر دهند که تحقیقات کامل را انجام داده باشند.

در تصویر زیر تغییراتی که شرکت اپل در طول تاریخ از زمان بوجود آمدن این برند انجام شده است را نشان می دهد.
طراحی لوگو ارزان

تاریخچه لوگو شرکت اپل – تغییرات هویت بصری برند اپل در طول تاریخ

طراحی لوگو ارزان

طراحی لوگو ارزان سفارش دهید. بهترین طراحی لوگو ارزان و بهترین لوگو و زیباترین طراحی لوگو را سفارش دهید.

اهمیت طراحی حرفه ای لوگو شرکت – طراحی لوگو ارزان

در بسیاری از مواقع، شرکت ها و کسب و کار ها، هزینه زیادی برای تبلیغات می نمایند اما برای طراحی حرفه ای لوگو شرکت، تلاش می نمایند در هزینه ها صرفه جویی نمایند. طراحی لوگو معیاری از قدرت برنامه های برندسازی شما و ارزش و اعتباری است که برای مشتریان خود قائلید. بنابراین بهتر است از نقطه شروع برنامه های بازاریابی که طراحی لوگو است، گام های قوی و استواری بردارید. در صورتی که با یک طراحی غیر حرفه ای، پیام نادرستی به مشتریان منتقل نمایید، هرگز نخواهید توانست با سایر برنامه های تبلیغاتی این اشتباه را جبران کنید، پس بهتر است طراحی لوگو را به افراد حرفه ای بسپارید. تلاش کنید، در طراحی لوگو خلاق باشید. لوگو های تکراری یا بسیار مشابه با لوگو¬های شناخته شده، معمولا حس درستی به مشتریان منتقل نمی نمایند. خلاقیت در طراحی لوگو می تواند شخصیت برند شما را نزد مشتریان خلاق شکل دهد. طراحی لوگو ارزان

طراحی لوگو و آرم به چه صورت است – طراحی لوگو ارزان

لوگو و آرم به معنای نشان معرفی کننده یک برند به شمار می آیند. از این رو طراحی لوگو و آرم برای ثبت یک شرکت و یا هر گونه خدمتی در زمینه ی کسب و کار های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. نام های تجاری گوناگون در صنوف مختلف برای جذب بیشتر مخاطب و باقی ماندن در دنیای رقابت، نیازمند داشتن یک لوگو و آرم مناسب و با طراحی زیبا می باشند. طراحی لوگو و آرم نسبت به دیگر فعالیت های گرافیکی تبلیغاتی  به صرف زمان بیشتر و هزینه بیشتری نیازمند است. خلاقیت و اجرای ایده های نو و جذاب در طراحی لوگو و آرم نیز در مقایسه با کارهای مشابه تبلیغاتی گرافیکی از اهمیت بالاتری برخوردار است. لوگو و آرم یک مشخصه برای هر برند و بیانگر نمادین یک عبارت است. شاید بتوان گفت که مخاطب با مشاهده ی یک لوگو و نشان تجاری  می تواند به اطلاعات و ابعاد مختلف آن برند دست یابد و متوجه زمینه ی فعالیت شود.

طراحی لوگو ارزان – طراحی لوگو ارزان

تفاوت ها و کاربرد های لوگو و آرم – طراحی لوگو ارزان

از نظر معنایی میان لغت لوگو و آرم نیز تفاوت هایی وجود دارد. آرم کلمه ای فرانسوی است که طراحان گرافیکی اولین بار آن را به کار برده اند. لوگو نیز تقریبا همان معنا را می دهد با این تفاوت که این کلمه بیشتر برای بخشی از نشانه های تصویری استفاده می شود، اما در میان عامه ی مردم اینگونه نبوده و این کلمه معنای گسترده ای را داده و کاربرد گسترده تری نسبت به معنای واقعی خود دارد.

پس می توان گفت که بخش تصویری نشان هر برندی را می توان لوگو نامید. طراحی لوگو و آرم نیازمند داشتن تخصص و تجربه در زمینه ی طراحی های گرافیکی است و به کارگیری خلاقیت و تصاویر بدیع و متناسب با برند و فعالیت مورد نظر می تواند در به اصطلاح جا افتادن آن نشان کمک زیادی کند.

در بسیاری از موارد افراد جامعه بیشتر از به خاطر داشتن نام برند، ابتدا نشان آن را به خاطر می آورند و این به خاطر آوردن کمک می کند تا در صورت فراموش شدن نام برند، آن را دوباره به یاد بیاورند. این موضوع اهمیت توجه به حافظه ی تصویری را نیز یادآور می شود که در علم کسب و کار و تجارت می تواند موثر واقع شود. طراحی لوگو و آرم را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد. آرم های تصویر نما می توانند به صورت مستقیم با نوع شغل در ارتباط باشند مانند تصویر سبزی برای مغازه ی سبزی فروشی. آرم های استعاری نیز نشانگر قدمت و سنت محسوب شده و تصاویری از نقش و نگاره های قدیمی دارد. مانند نشان هواپیمایی هما. آرم ها و نشان های غیر مستقیم نیز وجود دارند، مانند نقش یک بنای تاریخی در اصفهان به عنوان نشان یک شرکت تجاری در این شهر. طراحی لوگو و آرم به صورت نمادین نیز وجود دارد که ارتباطی با برند مورد نظر ندارد. مانند نشان سیب برای شرکت اپل. طراحی لوگو و آرم به صورت نشانه های نوشتاری نیز کاربرد دارند. طراحی لوگو ارزان

طراحی لوگو و آرم در مدل های گوناگون – طراحی لوگو ارزان

لوگوتایپ و مونوگرام نام های اختصاصی نشانه های نوشتاری هستند. در مدل لوگوتایپ نشانه به صورت یک جمله طراحی می شود. مانند عنوان و اسم مجلات. در مدل مونوگرام نیز نشانه به صورت ترکیبی از چند حرف و یا به صورت تنها یک حرف ساخته می شود. نوع دیگری از طراحی لوگو و آرم نیز وجود دارد به نام نشانه های ترکیبی. به این صورت که نشان مورد نظر از ترکیب نوشتار و تصویر ساخته می شود. فست فود ها، لوازم خانگی، تجهیزات خانه و آشپزخانه، رستورانها وتالارها و سایر مشاغل مشابه بیشترین درخواست را برای داشتن طراحی لوگو و آرم به صورت ترکیبی را دارند. آنچه که در طراحی این نشان ها باید رعایت شود، توجه به سادگی و نو بودن نشان طراحی شده است تا بیشتر مورد اقبال واقع شود. شرکت آکام آتا در زمینه ی طراحی لوگو و آرم آماده ی ارائه ی مشاوره و خدمات در این زمینه به مشتریان خود می باشد. طراحی لوگو ارزان

عوامل موثر بر قیمت طراحی لوگو شرکت

شاید برایتان سوال باشد که چرا قیمت طراحی لوگو شرکت در مراکز مختلف بسیار متفاوت است. عوامل متعددی بر قیمت تمام شده طراحی تاثیر می گذارند. زمانی که طراح صرف می کند تا با اهداف، پیام ها و برنامه های برندسازی شما، آشنا شود و نوع لوگویی که انتخاب می کنید، تاثیر زیادی بر قیمت طراحی لوگو دارند. لوگو های مفهومی معمولا هزینه های بالاتری دارند چرا که زمان بیشتری برای طراحی آنان لازم است.

تخصص و مهارت طراح لوگو و تعداد لوگو هایی که به عنوان نمونه برای شرکت شما، کار می شود می تواند در هزینه نهایی تاثیر گذار باشد. تعداد دفعاتی که تغییرات بر روی لوگو تان اعمال می شود نیز می تواند تاثیرگذار باشد. البته تمامی مراکز حرفه ای تعداد دفعات مشخصی را برای بازبینی بدون هزینه در نظر می گیرند. اعتبار و سطح تخصص مرکز ارائه دهنده خدمات طراحی نیز می تواند، قیمت تمام شده طراحی لوگو شرکت را تحت تاثیر قرار دهد. فراموش نکنید هزینه ای که برای طراحی لوگو شرکت می پردازید، سرمایه گذاری برای جلب مخاطب است.

طراحی لوگو ارزان و اهمیت لوگو برای اشخاص کسب و کار‌ها و شرکت‌ها

طراحی لوگو ارزان و اهمیت لوگو برای اشخاص کسب و کار‌ها و شرکت‌ها بسیار زیاد می‌باشد. بیشتر شرکت‌ها به دنبال طراحی لوگو ارزان، ساده، جذاب با فهم آسان برای مردم هستند که در عین سادگی جذابیت بالایی داشته باشد و خلاقیت را به نمایش بگذارد. لوگویی که محصولات یک شرکت را به نمایش می‌گذارد اولاً باید منحصر به فرد باشد دوماً ساده باشد و به راحتی نقطه کلیدی را برای مشتریان برند مورد نظر منتقل کند. برای آشنایی بیشتر در این قسمت اهمیت طراحی لوگو ارزان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طراحی لوگو ارزان – طراحی لوگو ارزان – طراحی لوگو ارزان – طراحی لوگو ارزان – طراحی لوگو ارزان

اهمیت طراحی لوگو ارزان

 • لوگو یک نشانه یا سمبل است که هویت یک برند تجاری را به نمایش می‌گذارد و باید به آن شرکت و یا کسب و کار اختصاص داشته باشد. همان‌طور که افراد دارای یک هویت به خصوص هستند لوگو شرکت نیز نشان‌دهنده مالکیت یک برند تجاری می‌باشد و باید در جامعه محصولات مشابه به خود خوش بدرخشد.
 • در طراحی لوگو ارزان فقط آشنایی فرد طراح با نرم‌افزارهای مربوطه کافی نیست، ترکیب رنگ‌ها، تجربه و شناخت کافی از فعالیت شرکت، اصول چاپ و ترکیب نمادها بسیار مهم است تا یک لوگوی جذاب بدست آید.
 • طراحی لوگو ارزان می‌تواند یک جنبه‌ی بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی یک کسب و کار را نمایان سازد که در واقع هدف اصلی یک لوگو در برند‌ کسب و کار این است که در ذهن باقی بماند، ارتباط موثر با مشتری برقرار کند و پیام را آن گونه‌ای که است انتقال دهد.
 • یک لوگو پر محتوا باید بتواند همه گروه‌های مشتری را جذب نماید چون در برند مورد نظر لوگو زبان ارتباط با مشتریان است پس هر چقدر کامل و با ظرافت طراحی شده باشد مشتری‌های بسیاری را جذب خواهد کرد.

مواردی که باید در طراحی لوگو ارزان مورد توجه قرار دهید

 • اول از همه طراحی لوگو ارزان به تخصص نیاز دارد هرگز برای فرار از این هزینه اندک خودتان اقدام به طراحی نکنید و این کار را به یک متخصص بسپارید. چون با توجه به هزینه کمی که برای لوگو برند خود می‌پردازید می‌توانید بازار مشتری‌های خود را با تاثیرگذاری بالا تسخیر نمایید.
 • سادگی لوگو یک طرح مهم‌ترین عامل موثر در کسب موفقیت یک لوگو است. جمله‌ی معروفی که در این زمینه استفاده می‌شود کمترین بیشترین است یعنی لوگویی که با کمترین کار و هزینه البته با فکر قوی می‌تواند بیشترین تاثیر را بگذارد. در طراحی لوگو ارزان قرار نیست رنگ‌های مختلفی در لوگو استفاده شود تا جذاب گردد گاهی گیرایی یک طرح ساده بسیار بیشتر خواهد بود و همچنین امکان نمایش آن در اندازه‌های کوچک بیشتر است.
 • همواره سعی کنید در طراحی لوگو ارزان در روی بیش از یک نمونه طرح تمرکز کنید و پیشنهادهای خود را به طراح ارائه دهید تا با آزمون و خطا به طرح دلخواه خود نزدیک‌تر شوید.
 • وقتی لوگو شما در سایت قرار می‌گیرد می‌تواند معرف برند شما در تمام دنیا باشد از لحاظ گوگل هم زمانی که یک لوگو اختصاصی و کپی نشده باشد بسیار حائز اهمیت است.
 • چیزی که یک لوگو را می‌تواند اختصاصی نشان دهد فکر و خلاقیتی است که در آن نهفته است پس این موضوع را باید خیلی با دقت ارزیابی نمایید که چه چیزی محصول شما را خاص می‌کند تا نمایش آن در لوگو رمز موفقیت شما باشد.
 • یکی دیگر از موضوعاتی که در طراحی لوگو ارزان برای طراح اهمیت دارد نحوه نمایش آن است که ممکن است در سربرگ، کارت ویزیت، پاکت، لباس کارمندان و … باشد. نوع لوگو خواسته شده می‌تواند لوگو تایپ، لوگو نشان، لوگو ترکیبی، لوگو امضا، کاراکتر باشد که هر یک ظرافت‌های خاص خود را داراست.

طراحی لوگو ارزان به چه صورت می باشد؟

در ابتدا باید بدانید لوگو یک نشانه گرافیکی است که در اشکال مختلف همچون علامت، نوشتار یا ترکیبی از این دو طراحی شده باشد. طراحی لوگو ارزان از جمله خدماتی است که برخی از شرکت ها می توانند آن را به اجرا درآورده و در اختیار همگان قرار دهند. نکته قابل توجه این است طراحی لوگو ارزان نیازمند به دقت و ظرافت زیادی است که می توان آن را در تمامی مکان ها مشاهده نمود. یکی از مواردی که در طراحی لوگو ارزان دارای اهمیت است اندازه و ساختار آن است که این مورد در علامت ها و لوگوهای مختلف به صورت متغیر می باشد.

در طراحی لوگو باید ساخت آن به گونه ای باشد که با طرح ها و نشانه های دیگر متفاوت باشد و همچنین تشخیص و شناسایی آن برای افراد امری آسان باشد. به طور کلی لوگو نماد و نشانه ای است که مشخصات و هویت یک شرکت را نمایان می کند به گونه ای که احساس مخاطب را نسبت به شرکت خاص بر می انگیزد.طراحی لوگو ارزان با توجه به اینکه عملکرد شرکت را نمایان می کند باید دارای تنوع زیادی باشد و به تقلید از شرکت های دیگر نباشد. در صورتی که این امر یا طراحی لوگو با موفقیت همراه می باشد می تواند تاثیر زیادی بر مخاطبان بر جای گذارد به همین سبب توصیه می شود این اقدام در شرکت های معتبر صورت بگیرد. نکته: طراحی لوگو ارزان چنانچه با کیفیت عالی صورت بگیرد می تواند مخاطبان بیشماری را به سمت و سوی خود جلب نماید. نکته قابل توجه این است تمامی افراد و شرکت ها قادر به انجام این کار نخواهند بود و این امر مستلزم تخصص و دانش آنهاست.

نکات مهم پیرامون طراحی لوگو ارزان

به طور کلی طراحی لوگو ارزان باید به گونه ای باشد که بین برند و تجارتی که لوگو به آن اختصاص دارد ارتباطی دو طرفه برقرار نماید. انتقال سریع معنا و مفهوم لوگو به مخاطب می تواند تاثیر زیادی در خوب و موفق بودن آن ایفا نماید. یکی از مهمترین ویژگی های لوگو این است که همزمان با گسترش کسب و کار، توسعه و تکامل می یابد و به هر اندازه برندها و علامت های تجاری دیگر معتبر و شناخته شده می شوند این لوگو همچنان اعتبار خود را حفظ می کند.

لوگو با توجه به اینکه دارای انواع مختلفی همچون لوگو آرم، لوگو تایپ، لوگو ترکیبی می باشد باید در زمان طراحی و اجرای آن کیفیت در اولویت باشد. هدف از طراحی لوگو این است که یک شرکت به طور گسترده ای خود را در معرض دید همگان به نمایش بگذارد و سابقه شرکت طراحی لوگو امری مهم و اساسی در این زمینه به شمار می رود.

اهمیت طراحی لوگو ارزان به این سبب است که یک شرکت راحت تر در ذهن افراد سپرده و تداعی می شود و سبب می شود مخاطب در نخستین نگاه و برخورد، تمایز و اختلاف موجود بین شما و رقیبانتان را احساس کند. رنگ در طراحی لوگو تاثیر بسیار زیادی دارد و در پاره ای از اوقات این امر به تنهایی می تواند سبب جذب مشتری و مخاطب شود. به طور کلی افرادی که به دنبال طراحی لوگو ارزان هستند باید ابتدا شرکتی با سابقه و معتبر را در نظر بگیرند و از جزئیات و کیفیت کار آنان مطلع و مطمئن شوند. قیمت طراحی لوگو در شرکت های مختلف به صورت متغیر و متفاوت است که با توجه به تخصص و تجربه و خلاقیت افراد تعیین می شود و این امر تا حد زیادی به ساختار لوگو و گستردگی آن بستگی دارد. نکته قابل توجه این است گاهی از طریق مراجعه به سایت های معتبر می توان از قیمت های واقعی این کار آگاهی کسب نمود.