بازاریابی طراحی داخلی در بازار امروز دنیا چه جایگاهی دارد؟

بازاریابی طراحی داخلی

در این مقاله به راه کارهایی برای بازاریابی طراحی داخلی می پردازیم. پیش بینی های جهانی درباره ی بازار کارطراحی داخلی تا سال ۲۰۲۵ رشد چشم گیری را تخمین می زند. انتظار می رود این صنعت به پیشرفت و سودآوری قابل ملاحظه ای دست پیدا کند. بنابراین لازم است که خود را برای بازاریابی در این زمینه آماده کنید. دیگر وقت آن رسیده که شیوه های کهنه را کنار بگذارید و استراتژی های جدید را بیاموزید.

استراتژی هایی برای بازاریابی طراحی داخلی در سال ۲۰۲۰

تخصص ویژه ی خود را در بازاریابی طراحی داخلی بیابید.

تجربه ثابت کرده است که داشتن یک زمینه ی تخصصی در کار، به کسب و کارتان کمک می کند. اگر مشتری های شما صرفا یک گروه خاص باشند به نفع شماست. این باعث می شود شما در همان زمینه متمرکز شوید و نتایج بهتری ارائه دهید. اگر شما در زمینه ی طراحی محیط های خانوادگی مهارت دارید: برند خود را بر همان اساس تبلیغ کنید  وآن را به عنوان تخصص خود مطرح کنید. اگر در زمینه ی طراحی دفتر کار متبحر هستید، برند خود را با همین کار تبلیغ کنید و به دیگران بشناسانید. به این ترتیب با ارائه ی مهارت خاص خود در یک زمینه توجه بیشتری را به سمت خود جلب می کنید؛ و در بازاریابی طراحی داخلی موفق تر عمل می کنید.

یک وبسایت وردپرس برای کسب و کار خود بسازید.

استفاده از وردپرس شاید احتیاج به اندکی دانش بیشتر داشته باشد. اما نوعی سرمایه گذاری است که ارزشش را دارد. آموختن توانایی به روز کردن وبسایت و بارگذاری مطالب امری بسیار ارزشمند برای شما خواهد بود. بزرگترین مزیت استفاده از وردپرس این است که توسط گوگل ارزیابی می شوید و امتیاز می گیرید. به این ترتیب دارای اعتبار می شوید و بیشتر در معرض دید قرار می گیرید.

در طراحی سایت برندتان- به منظور بازاریابی طراحی داخلی- فراموش نکنید این اجزا را در آن بگنجانید:

  • طراحی شفاف صفحه
  • یک فهرست برای نمایش کارتان
  • بخش درباره ی ما
  • بخش تماس با ما
  • پیام خوشامد گویی یا درخواست برای شروع یک مکالمه ی آنلاین

مقاله های راهنما بنویسید.

پس از کشف ایده ها، مسائل، و مشکلات مورد نظر مشتریان خود مشغول به نوشتن شوید. شروع به نوشتن مقاله هایی برای راهنمایی مشتری ها یا مشتریان بالقوه ی خود کنید. و به این ترتیب به آنها کمک کنید تا خودشان مسائل خود را حل کنند. نوشتن این دست مقاله ها به کسب و کار شما کمک می کند تا توانایی ها و مهارت های خود را در بازاریابی طراحی داخلی نشان دهید؛ بدون اینکه به نظر برسد مشغول خرید و فروش هستید. همچنین می توانید برای خود اعتبار کسب کنید و هم زمان با کمک کردن به بازدیدکنندگان سایت خود تخصص خود را در زمینه ی کاری تان به دیگران نشان دهید.

از حساب رسانه های فضای مجازی برای بازاریابی طراحی داخلی استفاده کنید.

هر چقدر در تعداد بیشتری از رسانه های فضای مجازی باشید، به همان نسبت در معرض دید کاربران بیشتری قرار می گیرید. اما توجه داشته باشید که هر کدام از این رسانه ها جو خاص خود را دارد. و حضور در هر یک از آنها به معنی صرف زمان و داشتن تعهد برای جذب مخاطب است. پس رسانه ی درست را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؛ و قواعد صحیح آن را بشناسید و به کار بندید.

محتوای درست در فضای مجازی را به کار برید.

پس از آماده شدن وبسایت و حساب رسانه ای در فضای مجازی حال نوبت به استفاده از محتوای درست است. با تولید محتوای درست و مناسب درباره ی بازاریابی طراحی داخلی توجه بیشتر مخاطبین را جلب کنید. هر چه بازدید از محتوای شما در روزهای اول بیشتر باشد، احتمال دریافت امتیاز بالاتر از گوگل بیشتر می شود. و این به نوبه ی خود در روزهای آتی نیز باعث جلب بازدیدکنندگان بیشتری برای شما می شود.

نیازها و خواسته های مشتریان خود را گردآوری کنید.

از ارتباطات مستقیم و آن لاین و پیام های مشتریان خود و با استفاده از تجربیات گذشته تان، بهره ببرید. سعی کنید لیستی از نیازها و خواسته های مشتریان خود تهیه کنید. رایج ترین این نیازها و عمده ترین مسائلی را که مشتریان با آنها مواجهند تعیین کنید. راه حل هایی را که در گذشته برای مشتری های خود در بازاریابی طراحی داخلی ارائه کرده اید ثبت کنید تا شاید در آینده دوباره از آنها استفاده نمایید. مطمئن باشید از این لیست چیزهای زیادی یاد می گیرید؛ و گاهی در مواجهه با مسائل مشابه می توانید از آنها کمک بگیرید.

از نمایش مجازی کارهای خود استفاده کنید.

این مرحله ارائه ی پیش نمایش کاری است که همان سفارش مشتری است. شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به مشتریان خود جلوه ای از طراحی آینده ی خود را نشان دهید. مشتری ها می توانند ببینند که شما قرار است دفتر کار یا خانه ی آنها را به چه شکلی درآورید. همچنین برای شما نیز این مزیت را دارد که پیش از انجام هر عملی نتیجه ی احتمالی آن را مشاهده کنید.

رقبای خود را بشناسید.

نقاط قوت و ضعف، تخصص ها، مهارت ها و استراتژی های رقبای خود را بشناسید. به این ترتیب متوجه می شوید چه چیزهایی را نادیده گرفته اید و چه کارهای بیشتری باید انجام دهید. همچنین روی نقاط قوت مخصوص به خود تاکید کنید. مثلا اگر شما تنها برند در زمینه ای خاص هستید که از SEO بهره می برد از امتیاز خود استفاده کنید. یا اگر شما تنها کسب و کار بازاریابی طراحی داخلی در ناحیه ی جغرافیایی خود هستید که طراحی سازگار با محیط زیست انجام می دهد روی آن مانور دهید. باور داشته باشید ترکیب مهارت های حرفه ای و بازاریابی شما با هم می تواند برای کسب و کارتان سودآوری بیشتر داشته باشد.

و این را در پایان در نظر داشته باشید: یک پیام تشکر ایده ی خوبی در بازاریابی طراحی داخلی است!

همیشه در نظر داشته باشید که چه با یک مشتری احتمالی صحبت می کنید و چه با یک مشتری که سفارشش را تحویل داده اید و رضایتش را جلب کرده اید، از او در پایان مکالمه تشکر کنید. به آنها نشان دهید که برای وقتی که صرف مکالمه با شما کرده اند ارزش قائلید. این حرکت کمک می کند تا مشتریان بالقوه شما را در ذهن خود به خاطر بسپارند. و در آینده در صورت نیاز به بازاریابی طراحی داخلی از خدمات شما استفاده کنند. و مشتری های فعلی نیز نسبت به شما رفتار وفادارانه ای در پیش می گیرند و در آینده باز هم به شما مراجعه خواهند کرد.

منابع:

https://penji.co/interior-design-marketing/
https://design.alyciawicker.com/blog/interior-designer-marketing-strategy?format=amp

About the Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like these