مزایای استفاده از اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ شیوه ای است که برندها برای برقراری ارتباط با مخاطبین هدف خود و بازاریابی محصولات و خدمات شان از آن استفاده می کنند.این مقاله به آشنایی با مزایای استفاده از اینستاگرام مارکتینگ می پردازد. استفاده از این شیوه به تازگی در میان برندها محبوب شده است.  و از آن برای نمایاندن فرهنگ کمپانی خود، استخدام کارمندان جدید، جلب توجه مشتریان، و نمایش محصولات در قابی جدید بهره می برند. کاربران اینستاگرام می توانند با دنبال کردن یکدیگر با هم در ارتباط  باشند؛ برای هم پیام های خصوصی بفرستند و برای پست هایی که شامل عکس یا ویدیو است کامنت بگذارند.

امروزه تعداد زیادی از اینفلوئنسرها در اینستاگرام حضور دارند. آنها با تعداد بالای دنبال کنندگان می توانند به کسب و کار شما کمک کنند. شما نیز با برنامه و نقشه ای درست و حساب شده می توانید با حضور فعال در اینستاگرام از این شیوه بهره ببرید.فقط کافی است برای پست های خود از محتوایی درست استفاده کنید؛ تا ضمن حفظ مخاطبین فعلی خود هر روز بر تعداد آنها بیفزایید.

۱. از یک حساب ویژه ی کسب و کار ( business profile) استفاده کنید.

قبل از اینکه به نقشه ی اینستاگرام مارکتینگ خود بیندیشید، ابتدا حساب ویژه ی کسب و کار ایجاد کنید. برای این کار که به سادگی صورت می گیرد فقط کافی است از حساب فعلی خود وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه ی Switch to Business Profile را انتخاب کنید. به این ترتیب شما از مزایایی بهره مند می شوید. مثلا دنبال کنندگان شما به راحتی و با لمس دکمه ی تماس می توانند با شما ارتباط برقرار کنند؛ درست مانند وب سایت. همچنین می توانید از ابزار تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید و یا از ابزارتحلیل اینستاگرام که برای شما آماری درباره ی تاثیر پست ها و تعداد بازدیدکنندگان فراهم می کند.

اینستاگرام مارکتینگ

۲. از ابزارهای رایگان اینستاگرام استفاده کنید.

با استفاده از ابزار آماری اینستاگرام insight)) می توانید اطلاعات مختلفی همچون موقعیت مکانی کاربران، سن، جنس، و ساعات استفاده ی آنها به دست آورید. این ابزار رایگان بسیار باارزش است زیرا به شما کمک می کند تا نحوه ی تعامل کاربران خود را به خوبی تحلیل کنید. هر چه بهتر از نظرات کاربران خود مطلع باشید می توانید محتوای بهتری برای مخاطبین خود فراهم کنید. یکی از انواع محتوا که همیشه باعث جلب توجه مخاطبین می شود تیزر های تبلیغاتی است.

۳. از پست های تیزر محصولات (product teasers) استفاده کنید.

اینستاگرام محلی عالی برای تبلیغ محصولات شماست. و اگر به درستی پیش بروید مخاطبین خود را با تبلیغات خسته نمی کنید. پست های تیزر محصولات شیوه ای ساده برای صحبت در مورد محصولات و ایجاد هیجان درباره ی آنهاست، بدون این که بیش از حد روی چیزی تاکید کنید. افرادی که با این پست ها در ارتباطند یا به آن محصول علاقه مند می شوند و حرکتی برای خرید آن انجام می دهند، و حتی اگر اینطور نباشد ممکن است به آن توجه نشان دهند و مطلب مربوط را به اشتراک بگذارند. پس از نمایش محصولات خود با استفاده از پست های حاوی تصویر محصول نترسید فقط با ملایمت این کار را انجام دهید.

۴. از استوری اینستاگرام استفاده کنید.

استوری اینستاگرام ابزاری باارزش برای بهره برداری است. از محتواهای گوناگونی چون عکس، ویدئوهای کوتاه،  ویدئوی زنده، و بومرنگ می توان در استوری استفاده کرد. همچنین می توانید از تگ روی محتوای استوری خود استفاده کنید، به ویژه اگر استوری شما در همکاری با دیگر برندها یا اینفلوئنسرها باشد. تعداد پست هایی که می توانید به استوری اضافه کنید محدودیتی ندارد

۵.  با اینفلوئنسرها ارتباط بگیرید تا مخاطبین خود را گسترش دهید.

اگر می خواهید مشتری های بالقوه ی خود را افزایش دهید، باید بدانید سریع ترین راه استفاده از اینفلوئنسرهاست که پیش از این دایره ی مخاطبین خود را گسترش داده اند. بسیاری از مردم فقط به خاطر اعتمادی که به اینفلوئنسرها دارند تصمیم به خرید از یک برند می گیرند. پس اگر با یک اینفلوئنسر کار کنید می توانید محصولات خود را در معرض دید مخاطبین آنها نیز قرار دهید. فقط باید اینفلوئنسرهایی را انتخاب کنید که مخاطبان شان با کسب و کار شما مرتبط باشند.

۶. از پست های دنبال کنندگان خود استفاده کنید.

شما می توانید مخاطبین خود را وادارید تا محتوایی در ارتباط با برند شما تولید کنند. آنها ممکن است این کار را با انگیزه ی افزایش مخاطبین خود(شما با به اشتراک گذاری پست آنها اسم شان را تگ می کنید) یا استفاده از تخفیف یا دیگر امتیازات ویژه انجام دهند. و باید بدانید دنبال کنندگان شما از پست هایی که توسط مخاطبین تهیه شده حتی بیشتر از پست های شما لذت می برند زیرا از نظر آنها این پست ها قابل اعتمادتر هستند. 

۷. در زمان درست پست بگذارید. ( و زیاده روی نکنید)

زیاده روی در پست گذاشتن در اینستاگرام همان چیزی است که باعث ریزش مخاطب می شود. اگر مخاطبین شما مدام برند شما را روی صفحه ی خود ببینند احتمال دارد دیگر شما را دنبال نکنند. پس بهترین راه این است که برای پست های خود نظمی داشته باشید بیشتر در ساعت هایی پست بگذارید که مخاطبین تان آن لاین هستند. مثلا ساعت بین ۸ تا ۹ معمولا زمانی است که مردم برای رفتن به سر کار آماده می شوند و حساب های کاربری خود در فضای مجازی را چک می کنند. شما می توانید این زمان ها را به راحتی با استفاده از ابزار آماری اینستاگرام پیدا کنید.

۸. از یک هشتگ ارتباطی برای برندتان استفاده کنید.

اگر در پی این هستید که مخاطبین خود را به سرعت جذب کنید، می توانید از یک هشتگ مخصوص برای برندتان استفاده کنید. به این ترتیب مخاطبین شما می توانند برای پست های خود از این هشتگ ها استفاده کنند. هر بار که یکی از مخاطبین در پای پست خود از هشتگ برند شما استفاده می کند، کمپانی شما را در معرض دید مخاطبین خود قرار می دهد.

سخن پایانی

اینستاگرام فضای مجازی امروز را احاطه کره است و ماهیانه حدود ۸۰۰ میلیون کاربر دارد. بیلیون ها لایک در هر روز در اینستاگرام رد و بدل می شود؛ پس عجله کنید تا سهم خود را در این میان دریافت کنید. ابتدا حساب کاربری خود را به حساب کسب و کار تغییر دهید. سپس می توانید از امکانات و ابزاری که این حساب در اختیارتان قرار می دهد استفاده کنید. نمودار نوع کاربران خود را تحلیل کنید و از سن و موقعیت مکانی آنها آگاه شوید.

با افزایش محبوبیت اینستاگرام مارکتینگ در سال های اخیر، ارزش استفاده از اینستاگرام واضح و روشن است. باید بدانید اپلیکیشن های مبتنی بر تصویر ماهانه یک بیلیون کاربر فعال دارند. در نتیجه اینستاگرام نیز که به عنوان یکی از محبوب ترین و رایج ترین این اپلیکیشن ها مطرح است وارد دنیای کسب و کار شده است. 

منابع:

https://learn.g2.com/instagram-marketing
https://neilpatel.com/blog/instagram-marketing-tips/

About the Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like these